Los Santos de Maimona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Santos de Maimona
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Los Santos de Maimona is located in Spanjë
Los Santos de Maimona
Los Santos de Maimona

Koordinatat: 38°26′56″V 6°23′2″P / 38.44889°V 6.38389°P / 38.44889; -6.38389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Zafra - Río Bodión
Kryetari i Bashkisë Manuel Lavado Barroso
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108 km2
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Popullsia 8245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6230
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 26′ 56″ Veri

6° 23′ 2″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.lossantosdemaimona.org


Los Santos de Maimona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Zafra - Río Bodión, të provincës Badajoz, në Extremadura. Los Santos de Maimona ka 8245 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 108 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]