Lucas Paquetá

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucas Paquetá
Lucas Paquetá.jpg
Paquetá më Brazilin U20 në 2017
Të dhënat personale
Emri i plotëLucas Tolentino Coelho de Lima
Data e lindjes (1997-08-27) 27 Gusht 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazil
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri39
Karriera në rini
2007–2016Flamengo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–2018Flamengo49(11)
2019–Milan37(1)
Ekipi kombëtar
2016–2017Brazili U208(1)
2018–Brazili11(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 07:20, 7 Maj 2019 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 06:21, 28 Qershor 2019 (UTC)

Lucas Tolentino Coelho de Lima (lindur më 27 Gusht 1997), i njohur zakonisht si Lucas Paquetá është futbollistë turk i cili luan për klubin italian A.C. Milan dhe për kombëtaren braziliane.