Lucillos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucillos
Komunë
Vendndodhja
Lucillos is located in Spanjë
Lucillos
Lucillos

Koordinatat: 39°59′12″V 4°36′45″P / 39.98667°V 4.61250°P / 39.98667; -4.61250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Saturnino de la Llave García (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 632 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Lucillano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45684
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 59′ 12″ Veri

4° 36′ 45″ Perëndim


Lucillos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Lucillos ka 632 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]