Ludovic Clemente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ludovic Clemente
Andorra national football team - Ludovic Clemente (001).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëLudovic Clemente Garcés
Data e lindjes (1986-05-09) 9 Maj, 1986 (35 vjeç)
Vendi i lindjesAndorrë
Gjatësia1,71 m (5 ft 7+12 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Andorra
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2005FC Andorra
2006–2011CE Manresa
2011–2012FC Encamp
2012–FC Andorra63(7)
Ekipi kombëtar
2005–Andorra11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 qershor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 28 prill 2014

Ludovic Clemente Garcés (lindur më 9 maj 1986) është një futbollistë andorras i cili luan me klubin andorras FC Andorra dhe me kombëtaren andorrase si mesfushor.[1]

Referena[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ludovic Clemente te National-Football-Teams.com