Lugros, Granada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lugros
Komunë
Vendndodhja
Lugros is located in Spanjë
Lugros
Lugros

Koordinatat: 37°14′V 3°14′P / 37.233°V 3.233°P / 37.233; -3.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Qarku Guadix
Kryetari i Bashkisë Agustín Fernández Molina (2009)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63 km2
Lartësia 1250 m (m.n.d.)
Popullsia 368 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lugreño, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18516
Faqja Zyrtare www.lugros.tk


Lugros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Guadix, të provincës Granada, në Andalusia. Lugros ka 368 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]