Lumbardhi i Deçanit

Coordinates: 42°31′N 20°33′E / 42.517°N 20.550°E / 42.517; 20.550
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lumbardhi i Deçanit (serbokroatisht: Dečanska Bistrica) është një lumë në Kosovë. Ai është i gjatë 53 km dhe është degë e Drinit të Bardhë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

42°31′N 20°33′E / 42.517°N 20.550°E / 42.517; 20.550