Måns Zelmerlöw

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Måns Zelmerlöw
20150514 ESC 2015 Måns Zelmerlöw 5767 2.jpg
Måns Zelmerlöw në konferencë pas Festivalit Evropian të Këngës 2015
Informacione personale
Vendlindja Lund, Suedia

Måns Zelmerlöw është këngëtarë nga Suedia. Ai e përfaqësoi Suedinë në Festivalin Evropian të Këngës 2015 me këngën "Heroes" dhe e fitoi me 365 pikë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]