Jump to content

Mérida, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mérida
Mérida
Mérida
Flamuri i Mérida
Stema zyrtare e Mérida
Popullsia
 • Gjithsej58.164
Emri i banorëveEmeritenses
Faqja zyrtarewww.merida.es

Mérida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mérida, të provincës Badajoz, në Extremadura. Mérida ka 58164 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 865.6 km2.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]