Mërnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mërnicë
Мирница
Fshat
Vendndodhja
Mërnicë is located in Serbia
Mërnicë
Mërnicë

Koordinatat: 43°8′20″V 21°11′2″L / 43.13889°V 21.18389°L / 43.13889; 21.18389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Kurshumli
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 20″ Veri

21° 11′ 2″ Lindje

Mërnicë (serbisht: Мирница/Mirnica) është fshat në komunën e Kurshumlisë, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]