Mölndal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Mölndal
Emblema Vendndodhja
[[Figura:|280px|Qendra e qytetit]]
Statistika
Popullsia
-dendësia
60.973 banorë
415.32 banorë/km²
Sipërfaqja 153 km²
Administrata
Shteti Suedia
Qarku Västergötland dhe Halland
Adresa e kuvendit  ?
Kodi postal 1481
Prefiksi telefonik +46 (31)
Faqe zyrtare http://www.molndal.se/
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse


Mölndal qyteti kryesor i Mölndal. Mölndal është rritur së bashku me Göteborg dhe është pjesë e zonës urbane Göteborgut.