Mūza Rubackytė

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mūza Rubackytė
Muza Rubackyté-Rochemontès.jpg
Informacione
Lindja (1959-05-19) 19 Maj, 1959 (61 vjeç) Kaunas
PrejardhjaLituania
Profesion(e)akademike dhe pianiste
Instrument(e)Pianoja

Mūza Rubackytė (e lindur më 19 maj, 1959) është një akademike dhe pianiste nga Lituania.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mūza Rubackytė lindi në vitin 1959, në Kaunas.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]