Maçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maçeva
Fshat
noform
Vendndodhja
Maçeva is located in Maqedonia e Veriut
Maçeva
Maçeva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Berovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni lindor
Lartësia 791 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2332
Prefiksi (+389) 033
Targa Ko
Koordinatat 41° 44′ 55″ Veri

22° 47′ 41″ Lindje

Popullsia 206 banorë (2002)