Magdalena Manaskova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Magdalena Manaskova (maqedonisht: Магдалена Манаскова; e lindur më 22.6.1981, në Koçan) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Magdalena Manaskova kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Magdalena Manaskova". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)