Maials

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maials
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Maials is located in Spanjë
Maials
Maials

Koordinatat: 41°21′57″V 0°30′19″L / 41.36583°V 0.50528°L / 41.36583; 0.50528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.1 km2
Lartësia 395 m (m.n.d.)
Popullsia 987 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Maialenc, maialenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25133
Koordinatat 41° 21′ 57″ Veri

0° 30′ 19″ Lindje


Maials është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. Maials ka 987 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Maials – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale