Maja Moraçanin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Maja Moraçanin (maqedonisht: Маја Морачанин; e lindur më 14.4.1970, në Shkup) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Maja Moraçanin kandidoj si pjesë e PDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Maja Moraçanin". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)