Makoto Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Makoto Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëMakoto Tanaka
Data e lindjes (1975-08-08) 8 Gusht, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2008Júbilo Iwata
2009–2011Avispa Fukuoka
Ekipi kombëtar
2004–2006Japonia32(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Makoto Tanaka (lindur më 8 gusht 1975) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 32 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 14 0
2005 16 0
2006 2 0
Gjithsej 32 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]