Jump to content

Maksim Dimitrievski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Maksim Dimitrievski (maqedonisht: Максим Димитриевски; i lindur më 29.11.1975, në Kumanovë) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Maksim Dimitrievski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Maksim Dimitrievski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)