Maksim Dimitrievski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Maksim Dimitrievski (maqedonisht: Максим Димитриевски; i lindur më 29.11.1975, në Kumanovë) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Maksim Dimitrievski kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Maksim Dimitrievski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.