Malgrat de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malgrat de Mar
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Malgrat de Mar is located in Spanjë
Malgrat de Mar
Malgrat de Mar

Koordinatat: 41°39′V 2°45′L / 41.650°V 2.750°L / 41.650; 2.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Conxita Campoy i Martí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.82 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8380
Faqja Zyrtare www.ajmalgrat.cat


Malgrat de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Malgrat de Mar ka 18596 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]