Mali Sinai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Foto
Sinai
2,285
Egjipt
28°32′23″N 33°58′24″E / 28.53972°N 33.97333°E / 28.53972; 33.97333


Mali Sinai (Arabisht: طُور سِينَاء) është mal në gadishullin SinaiEgjipt. Sipas jehudizmit, krishterizmit dhe islamit, mali Sinai është vendi ku Musa morri dhjetë urdhëresat.

Galeri me fotografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]