Malpartida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malpartida
Komunë
Vendndodhja
Malpartida is located in Spanjë
Malpartida
Malpartida

Koordinatat: 40°45′46″V 5°14′0″P / 40.76278°V 5.23333°P / 40.76278; -5.23333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.3 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 45′ 46″ Veri

5° 14′ 0″ Perëndim


Malpartida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Malpartida ka 104 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]