Malpartida de la Serena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malpartida de la Serena
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Malpartida de la Serena is located in Spanjë
Malpartida de la Serena
Malpartida de la Serena

Koordinatat: 38°40′30″V 5°38′30″P / 38.67500°V 5.64167°P / 38.67500; -5.64167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Kryetari i Bashkisë Fracisco Javier Sánchez Caballero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.3 km2
Lartësia 479 m (m.n.d.)
Popullsia 610 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 40′ 30″ Veri

5° 38′ 30″ Perëndim


Malpartida de la Serena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Malpartida de la Serena ka 610 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]