Malpica de Bergantiños

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malpica de Bergantiños
Komunë
noform
Port.
Flamuri_figura
Vendndodhja
Malpica de Bergantiños is located in Spanjë
Malpica de Bergantiños
Malpica de Bergantiños

Koordinatat: 43°19′V 8°48′P / 43.317°V 8.800°P / 43.317; -8.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Coruña
Kryetari i Bashkisë José Ramón Varela Rey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.22 km2
Lartësia 387 m (m.n.d.)
Popullsia 6228 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.concellomalpica.com


Malpica de Bergantiños është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Coruña, të provincës A Coruña, në Galicia. Malpica de Bergantiños ka 6228 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]