Maltin Korkuti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Maltin Korkuti është aktualisht Drejtor i Përgjithshëm i Bankës Credins dhe mban këtë post që nga viti 2014[1]. Para postit të drejtorit të përgjithshëm Korkuti mbante postin e zv. Drejtorit të Përgjithshëm.[2] Ai është gjithashtu bashkëthemelues i Credins Institute.[3] Eksperienca e tij 20 vjecare shtrihet në sherbime bankare, financime, investime, sigurime , operacione thesari etj .

Shiko dhe[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]