Credins Bank

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
BANKA CREDINS
Lloji SHA
Industria Shërbime Financiare
Themeluar 31.01.2003 [1]
Selia Tiranë, Shqipëri
Zona e mbështetjes Shqipëri
Kryesuesit Maltin Korkuti (CEO) Drejtor i Përgjithshëm,[2] Monika Milo Zv. Drejtore e Përgjithshme[3]
Produkte Depozita, Llogari, Karta, Kredi, Forex
Shërbime Shërbime financiare
Punonjësit 785 punonjës
Adresa e internetit www.bankacredins.com

Credins Bank është e para Bankë private Shqiptare e themeluar në vitin 2003[4] që ka hyrë në historikun e zhvillimeve ekonomike financiare të ndodhura në Shqipëri. Drejtori i Përgjithshëm i Credins Bank është z. Maltin Korkuti.[5]

Credins Bank renditet mes 3 bankave më të mëdha në vend dhe shtrihet në të gjithë vendin me 120 Degë, Agjenci dhe ATM. Ajo ofron një gamë të plotë produktesh dhe shërbimesh bankare duke plotësuar nevojat e çdo segmenti klientele. Credins Bank bënë pjesë e Grupit G3 – (në këtë grup kategorizohen bankat të cilat kanë më shumë sesa 7% e aseteve në sistemin bankar në Shqipëri).

Drejtorë[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca dhe shënime[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]