Mamiko Noto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Mamiko Noto (能 登 麻美 子, Noto Mamiko?, Lindur më 6 shkurt 1980) është një Seiyu fëmijë që punojnë nën Zyra Osawa. Ajo ka lindur në qytetin e Kanazawa, Ishikawa, dhe u diplomua nga Shkolla e Lartë Hokuriku Gakuen Lartë. Sipas llojit Japanese teorinë e personalitetit të gjakut ajo është një O.

Ajo është referuar affectionately si "Mami-Mami" (まみ まみ) nga Seiyu shokët dhe tifozët e saj. Përveç kësaj, ajo është quajtur edhe "Noto-chan" (の と ちゃん), "Mami-chan" (まみ ちゃん), dhe "Noto-Mami" (の と まみ). Përmbajtje [Fshih]

  * 1 Përmbledhje
     o 1,1 Voice
     o 1,2 Personale
  * 2 Filmografia
     2,1 o seri anime
     o 2,2 OVAs
     2,3 o filma Pop
     2,4 o Video lojëra
     o 2,5 Radio
     tregimit o 2,6 komerciale TV
     o 2,7 CD
     o 2,8 Drama CD
  * 3 Referimet
  * 4 Lidhje të jashtme

[Redakto] Përmbledhje [Redakto] Voice

  * Për shkak të zërit të saj të butë, ajo është quajtur shpesh cute: admiringly nga tifozët, dhe derisively nga kritikët.
  * Edhe pse ajo është zakonisht caktoj në një rol për të luajtur karaktere të butë, të qetë, dhe femërore, ajo ka thyer që nga jashtë në role me tipare të ndryshme. Kjo përfshin që një karakter të ftohtë dhe indiferent në Yami të Bōshi për Hon nuk Tabibito si Hazuki Azuma, një djalë në Girls Bravo si Yukinari Sasaki, një vrasës në Lupin III: Angel Taktika si Helmi Sophie, karakteret me personalitete të shumta si Rinko Jerrard në Ligji i Ueki dhe Nina Michelle / Anna Liebert në Monster, dhe karakteret me prejardhje të keq që devijojnë nga personalitet tipik i butë si Rin Asōgi nga Mnemosyne Musume no-tachi, Oichi në Sengoku Basara 2, dinak, vampiress dinak dhe joshëse Reiri Kamura në Princesha Ringjalljes dhe titullar Jigoku shoujo (Xhehennemit Girl).
  * Roli i saj si Masane Amaha në Witchblade ka fituar falënderim më shumë nga tifozët për të shprehur një karakter të kundërta për tipare të lartpërmendur të caktoj në një rol të saj.
  * Gjatë një regjistrim për një program të radio featuring Witchblade, ajo këndoi këngën e fëmijëve Japanese është "Kagome Kagome". Kjo tërhoqi një përgjigje dërrmuese pozitive nga dëgjuesit, si 80% e postës në stacionin e radios të javës në vijim ishte në lidhje të kënduarit e saj. [1]
  * Ajo konsiderohet shpesh në anime në lidhje me programet e radiove të internetit në lidhje me sa e vështirë është për të replikuar zë Noto në përkthimin e punon. Deri tani, askush nuk ka qenë në gjendje për të kryer këtë detyrë me sukses. [2] Vetëm Kaori Shimizu është thënë për të bërë përpjekje më të afërt për të replikuar Noto cilësinë e zërit. [3] Kikuko Inoue u përpoq imitimin e saj në Otakon 2009, me rezultate të shquar.

[Redaktoni] Personale

  * Prindërit e saj në pronësi të parë një librari. Dyqan është mbyllur që atëherë.
  * Pasi u diplomua nga Shkolla e Lartë Hokuriku Gakuen Lartë, ajo mori pjesë në Yoyogi Animation Institutit për një vit para se të ulje rolin e saj të parë në Super B-Daman.
  * Ajo është pa dyshim jo të mirë në sport. Gjatë viteve të shkollës së saj në një raund të basketbollit në klasën e saj fizike e arsimit, ajo ishte uninvolved deri në pikën ku asnjëra palë nuk e dinte që ajo i takonte. Kur topi u miratua aksidentalisht të saj, të dyja ekipet e saj nxituan në konfuzion.
  * Në rininë e saj, ajo ishte përfshirë në grupin Motoyayukiko Gekidan teatrale. [4]
  * Ajo është anëtare e grupit Seiyu "TEPER PJESHKË VERORE BORE", së bashku me Chiwa Saito, Haruna Ikezawa dhe Ryo Hirohashi. Grupi filloi si "TEPER PJESHKË" VERORE, me Haruna, Chiwa dhe Mamiko. Të gjitha zonjat shprehura 4 karaktere në Sgt anime. Bretkocë, dhe emri i grupit është bërë nga puns mbi emrat e karaktereve të tyre përkatëse.
  * Ajo ishte një ftuari i nderit në Otakon 2007, mbajtur në Baltimore, Maryland. [5]
  * Në prill 2005, ajo u diagnostikua me një krizë në zemër dhe ishte në spital për 6 javë. Ajo u lirua dhe ka shkruar një këngë për këtë përvojë.

[Redakto] Filmografia [Redakto] seri anime

Drejtues role me shkronja të theksuara.

1999

  * Super-B Daman (Hustler namin)

2000

  * Boogiepop Fantom (Moto Tonomura)
  * Digimon: Digimentals Artë (Kokomon)
  * Roja Gate (vetë të rinj Shun Ukiya's)
  * Ojamajo Doremi (Nanako Okada, Sachiko Ijūin)
  * Ojamajo Doremi Sharp (Fujio, Nanako Okada)

2001

  * Layer engjëllor (Asuka Kitamura)
  * Partia Comic (Rena Tsuchiya)
  * Fruits Basket (vajzë paidentifikuara në PE. 11)
  * InuYasha (Rin)
  * Mahoromatic (nëna e paidentifikuara në PE. 1)
  * X (Kotori Monou)

2002

  * Aquarian Age - Sign për Evolution (North Arayashiki)
  * Kufi Digimon (Floramon në PE. 4)
  Full Metal Panic *! (Shinji Kazama)
  * Kalama e klasës (Vendredi)
  * Naruto (Katsuya)
  * Princess Tutu (Freya në PE. 16)
  * Tenchi Muyo! GXP (Yoshiko Yamada, nëpunës në PE. 11, qershor në PE. 19, pritësi në PE. 23)

2003

  * Ai Yori Aoshi: Enishi (Aizawa Chizuru)
  * Ashita no Nadja (Alex në PE. 1-2, Phoebe në PE. 42)
  * Të nderuar Boys (Satomi Anzaki)
  Full Metal Panic *? Fumoffu (Shinji Kazama)
  * Godannar (Momoko "Momochie" Momozono)
  * Girl Gunslinger (Elsa de Sica)
  * Detective Loki Ragnarok sajuar (Verdandi)
  * Pokemon: Gjenerimi i Përparuar (Akina)
  * Axess Rockman.EXE (Shūko Kido)
  * Star Shadow Narutaru (Akira Sakura)
  * World of Narue (Narue Nanase)
  * Yami të Bōshi për Hon nuk Tabibito (Hazuki Azuma)

2004

  * Azusa do t'ju ndihmojë! (Azusa)
  Burn Up Scramble * (Lilica Evett)
  * Cho Henshin CosPrayers (Mitsuki Ikuta)
  * Elfen Rosie gënjyer (Yuka)
  * Kannazuki nuk Miko (Reiko)
  * Udhëtimi Kino-së (TEI)
  Enderrat me sy hapur * Diamond (Kyoko Asahina)
  * ♥ LOVE LOVE? (Mitsuki Ikuta)
  * Maria-sama ga Miteru (Shimako Todo)
  * Melodi e Oblivion (melodi e harresë)
  * Mezzo DSA (Aiko Hasegawa në PE. 2)
  * Monster (Nina Michelle / Anna Liebert; Rolet Ndryshme)
  * HiME-mia (Yukino Kikukawa)
  * Onmyō Taisenki (Rina Aso, Shoshi, sekretar personal Mikazuchi's)
  * Agjenti Paranoia (Tsukiko Sagi)
  * Sgt. Bretkocë (Angol Mois)
  * Shkolla gjëmoj (Yakumo Tsukamoto)
  * Taktika (Yuri në PE. 20)
  * Yakitate!! Japoni (Kimura Megumi në PE. 34)

2005

  * Ah! My Goddess (Sayoko Mishima)
  * Canvas 2 ~ Niji jashtė asnjë ~ Sketch (Kimikage Yurina në PE. 8) [6]
  Full Metal Panic *!: Mësyjnë dytë (Shinji Kazama)
  * Kaleidoskop Ginban (Garnet Ria Juitiev)
  * Girl Ferri (Ai Enma)
  * Ichigo 100% (Aja Tojo)
  * Ligji i Ueki (Jerrard Rinko)
  * Pa dashuri (Hitomi Shinonome)
  * Lupin III: Angel Taktika (Sophie Helmi)
  Mahou Sensei * vonshme (Nodoka Miyazaki)
  * Hajvan Rockman.EXE (Shūko Kido)
  * My-Otome (Yukino Chrysant)
  * Shakugan nuk Shana (Hecate)
  * Rei Solty (Accela)
  Operatorët * Starship (Sanri Wakana)
  * Alte Strawberry (Ana Coppola)
  * Gjaku Trinity (Esther Blanchett)
  * Mit Windy (Karin në PE. 11)

2006

  * Ah! Perëndeshë e mia: Fluturimet e zbukuruar (Sayoko Mishima)
  * Fati / qëndrimit natën (Sir Bedivere në PE. 24)
  * Magjistare e mirë e Dhiatës Astraea West (Cisaria)
  * Vajzat Shkolla e mesme (Ayano Sato)
  * Historia e fortë Dishepull Kenichi (Shigure Kōsaka)
  * Jigoku Shōjo Futakomori (Ai Enma)
  * Kagihime Monogatari Eikyū Alice Rondo (User Alice dhe Tōkōin Tōko në PE. 9)
  * Kazoku Kamisama (Ai Tachibana)
  * majime ni Fumajime: Kaiketsu Zorori (Wannu)
  *-Mamoru kun ni Megami nuk o Shukufuku! (Shione Sudo)
  * Vonshme!? (Nodoka Miyazaki)
  * Hajvan Rockman.EXE + (Kido Shūko)
  * Shkolla gjëmoj (2 sezonit) (Yakumo Tsukamoto)
  * Simoun (Rimone)
  * Soreike! Anpanman (Hotaru Hime (kryetar i dytë))
  * Hungërimë Taktike (Hakubi, Koyomi në PE. 10)
  * Ukkari Penelope (rrëfenjë)
  * Witchblade (Masane Amaha)
  * XxxHolic (vajzë paidentifikuara në PE. 7)
  Wings * Sora Yomigaeru - Shpëtim (Megumi Hasegawa)
  * Yume Tsukai (Satoka Sagawa)

2007

  * Histori Anderson: Ningyohime (Ningyohime)
  * Brawlers Beteja Bakugan (Gehahbich Alice)
  * Bokurano (Takami Komoda)
  * Clannad (Kotomi Ichinose)
  * Getsumento Heiki Mina (Minamo Haibara, Mina Akiyama)
  * Idolmaster: Xenoglossia (majë Munakata)
  * Lyej me të kuq Kimikiss pastër (Mitsuki Shijō)
  * Moyashimon (Aoi Mutō)
  * Mushi-Uta (Kusuriya Chiharu)
  * Cantabile Nodame (Sakura Saku)
  * Pokemon: Diamond dhe Pearl filmit: Dialga vs Palkia vs Darkrai (vetë të rinj Alicia's)
  * Ringjallja Princesha (Reiri Kamura)
  * Shakugan nuk Shana dytë (Hecate, Fumina Konoe)
  * Shinkyoku Sōkai Polyphonica (Mailreit)
  * Ngjyra Bllok fletësh të plotë për (Tsukiyo Ōba)
  * Sola (Matsuri Shihō)
  * Tōka Gettan (Hazuki Azuma në PE. 14)
  * Qendra Trauma: re Hënë gjakut Kazakov
  * Midnight Wangan (Eriko Asakura)
  * Zero asnjë Tsukaima: Futatsuki nuk Kishi (Westwood Tiffania)

2008

  * Allison & Lillia (Fiona)
  * Blade e pavdekshme (Makie Otonotachibana)
  * Clannad Story Pas (Kotomi Ichinose)
  * Labirint Sporte gjurmues (Yōko)
  * Hound Ghost (Sakie Ōgura)
  * Vajza-il Gunslinger Teatrino-(Patricia)
  * Shōjo Jigoku Mitsuganae (Ai Enma)
  * Kaiba (Neiro)
  * Kanokon (Kota Oyamada)
  * Kemeko Deluxe (Hayakawa Miura)
  * Linebarrels e hekurit (Emi Kizaki)
  * Mnemosyne-Mnemosyne nuk Musumetachi-(Rin Asōgi)
  * Nogizaka Haruka nuk Himitsu (Haruka Nogizaka)
  * Persona-shpirtin-Trinity (Ayane Komatsubura)
  * majutsu Toaru nuk Index (Aisa Himegami)
  * To Love-Ru (Oshizu)
  * Zero asnjë Tsukaima: princeshat nuk Rondo (Westwood Tiffania)

2009

  * Akikan! (Bërtas)
  * Maria-sama ga Miteru 4 (Shimako Todo)
  * Basara Sengoku (Oichi)
  Blade * Mbretëreshës (Tomoe)
  * Nogizaka Haruka nuk Himitsu sezonin e dytë (Haruka Nogizaka)
  * Kimi ni Todoke (Sawako Kuronuma)
  * Kämpfer (Mamiko Noto)
  * Vajzat Taisho Baseball (Yuki Souya)
  * Valkyria i Kronikave (Cordelia gi Randgriz)
  * Kanaanit (Hakkou)
  * Aoi Hana (Shinako Sugimoto)
  * Seitokai nuk Ichizon: Gakuen Hekiyou Seitokai Gijiroku (Enma UA & Lilicia Toudou në PE. 3, 8, 11)
  * InuYasha: Akti Final (Rin)

2010

  * B Gata Kei H (Kazuki Kosuda)

[Redakto] OVAs

  * AIKa R-16: Misioni Virgjër (Karen Minamino)
  * Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan (Chieri Ono)
  * Dai Mahō Tōge (Elise von Barbaroque)
  * Dogs: Shenja & kërdi (Nill)
  * Roja Porta 21 (vajzë Ghost)
  * Kaitō Tenshi engjëjt binjake (Aoi Kannazuki)
  * Kikoushi-Enma (Nanami Namita)
  * PAVARSIA E 〜 〜 ulet Diamond Dust Ova (Kyoko Asahina)
  * Kyo nuk Gononi (Kazumi Aihara)
  * Le Portrait de Cossette Petit (Saiga Yu)
  * Maria-sama ga Miteru Ova (Shimako Todo)
  * My-Otome Zwei (Yukino Chrysant)
  * Vonshme!? Ova: Haru, Natsu (Nodoka Miyazaki)
  * Ojamajo Doremi Na-i-sho (Sachiko Ijūin)
  * Shkolla gjëmoj Ova - Extra Afati i parë (Yakumo Tsukamoto)
  * Ichigo Mashimaro Ova (Ana Coppola)
  Mit * i Phantasia: Animation (vajzë paidentifikuara)

[Redakto] Filma Pop

  * Digimon: Digimentals Artë (Kokomon)
  * InuYasha filmit: Shpata e një Sundimtar nderuar (Rin)
  * InuYasha filmit: zjarri në ishullin mistik (Rin)
  * Kara nuk Kyōkai - Zanryū Tsūkaku (Fujino Asagami)
  * Pokemon: Ngritja e Darkrai (vetë të rinj Alicia's)
  * Rockman.EXE hikari të Yami no Isan (Shūko Kido)
  * Sgt. Frog Movie Super (Angol Mois)
  * Sgt. Frog Super Movie 2: Princesha në det të thellë (Angol Mois)
  * Tokio Godfathers (Kiyoko)

[Redakto] Video lojëra

2003

  * Nderuar Boys: Pushim shpejte (Satomi Anzaki)
  * Angel Galaxy (Kuromie rradhe)
  * PAVARSIA E 〜 〜 Diamond Dust (Kyoko Asahina)

2004

  * Akai Ito (Yōko Nara)
  * Katakamuna ~ Ushinawareta Ingaritsu ~ (Izanami)
  * Kikō Haiten J-Phoenix 2 (Izumi Woodbridge)
  * Ojamajo Doremi Adventure "Maho nuk Naisho" (majo Rhythm / Makihatayama Rhythm)
  * Sgt. Frog: Battle Royale Meromero (Angol Mois)

2005

  * Forca Baldr exe (Ryan)
  * Neo Counter Strike: Kujtimet e Bardhë (Maki)
  * DEKARON (Magician Inkaru)
  * Shpėtimtar duel fatin (Imuniti)
  * Ichigo 100% Ditari Strawberry (Aja Tojo)
  * Lucky ☆ Star Moe stërvitja (Miyakawa Hinata)
  Mahou Sensei * vonshme! 1-Jikanme ~ Okochama Sensei wa Mahoutsukai! ~ (Nodoka Miyazaki)
  Mahou Sensei * vonshme! 2-Jikanme Otometachi ~ Tatakau! Mahora Daiundokai PS ~ (Nodoka Miyazaki)
  * Makai Kingdom: Chronicles Of Tome shenjtë (Trenia)
  * Ichigo Mashimaro (Ana Coppola)
  * Sgt. Frog: Battle Royale Meromero Z (Angol Mois)
  * Mbledhë Night Craft Sword Monogatari: Hajimari nuk ka Ishi (Rufeel)
  * Dymbëdhjetë Sengoku Hōshinten ~ ~ (minoriteteve)
  * 120 ¥ tregime (Hatsuki)

2006

  * Asobi ni Iku yo! ~ Chikyū Pinchi nuk Sengen Konyaku ~ (Aoi Futaba)
  * Clannad (Kotomi Ichinose)
  Jeanne d'Arc * (Liane)
  * Kimikiss (Mitsuki Shijō)
  Mahou Sensei * vonshme! Kagai Jugyō ~ Otome nuk Dokidoki beachside ~ (Nodoka Miyazaki)
  * Gundam Mobile Suit: kulm U.C. (Shirley Ramsey)
  * Vonshme!? Teri 3-Jikanme ~ të Mahō të Densetsu Sekaiju ~ (Nodoka Miyazaki)
  * Vonshme!?: Cho Taisen Mahora Kattoiin, Keiyaku Shikkō Dechai Masu (Nodoka Miyazaki)
  * Star ëndërrim Universe (Remlia Norphe)
  * Basara Sengoku 2 (Oichi)
  * Shin Megami Tensei: Persona 3 (Fūka Yamagishi)
  * Ueki ka Hōsoku Sakuretsu Shinki! Beteja Nōryokumono (Jerrard Rinko)

2007

  * Granado Espada (Catherine)
  * VI Growlanser: World pasigurt (Anita)
  *-Muv Luv Totali Alternativa Eclipse (Inia Jestina)
  * Narcissu-krah-2 (vajza)
  * Vonshme!? Cho Mahora Taisen Chu: Checkiin Zenin Shūgō! Kichaimashitaa Yappari Onsen (Nodoka Miyazaki)
  * Vonshme!? Dream Yumemiru taktikë Princesha Otome (Nodoka Miyazaki)
  * Sferën Odin (Mercedes)
  * Profesor Layton dhe Fshati Kurioz (vajzë Misteri)
  * Layton Profesor dhe Kutia e Pandorës (Aroma)
  * Basara Sengoku 2 Heroes (Oichi)
  * Shin Lucky Star ☆ stërvitja Moe: Tabidachi (Miyakawa Hinata)
  * Shin Megami Tensei: Persona 3 Fes (Fūka Yamagishi)
  * Simoun Ibara Sensō ~ Fūin nuk Ri Mājon ~ (Rimone)
  * Tenchu Z (protagonist Femra / Gruaja Femra)

2008

  * Fabrika kulla 2 (Dorothy)
  * Mugen no Frontier: Super Robot Wars Saga Sl (Suzuka-hime)
  * Valkyrie e Fushë beteje: Gallian i Kronikave (Cordelia gi Randgriz)
  * IV Fatal Frame (Ruka Minazuki)
  * Sigma harmoni (Christie)
  Mit * e zemrat (Paraiba Detare de rais)

2009

  * Zërit dhe kalorës Zi (Merlina)
  * Dengeki Gakuen RPG: Kryqi i Venus (Haruka Nogizaka, Hecate)
  * majo ni Naru (Bitte)
  * Nusja dreq (Michael / rënë Angel Michael & Kureha Yamisaka)

2010

  * No More Heroes: Paradise Heronjve '(Jeane)
  * Basara Sengoku 3 (Oichi)

[Redakto] Radio

  * Ichigo 100% Cafe Sweet (3 prill 2005 - 2 tetor 2005)
  * Marunabi Pony Canyon STYLE? (shtator 28, 2004 - 11 janar 2005)
  * Marunabi Pony Canyon STYLE!? (18 janar 2005 - 25 shtator 2007)
  * Sukuran ☆ Ochakai! (Shkolla gjëmoj çaj Takimi) (janar 2006)

[Redakto tregimit] komerciale TV

  * Gjall
  * Ikspiari
  * Një Purina
  * Intuition Schick
  * Sumitomo Mitsui Korporatës Bankare
  * Takanofoods Co, Ltd (2003)
  * Johnson & Johnson (2004)
  Weekly Magazine * Kodansha e parë nga (2004, 2005)
  * Man on Fire (2004)
  * Qumësht Morinaga Industrisë (2004)
  * Tobu Railway (2006, 2007)
  * Motor Toyota Corporation (2004)
  * Q.P. Corporation (2005)
  * Cosmo Oil Company (2006)
  * McDonald's (2006)
  * Mitsubishi Electric (2006)
  * Mitsui Fudosan Residential (2007)
  * Ad Këshillit Japoni (2007)

[Redakto CD]

  * Cafe Kichijoji de (Mitaka Reina)
  * Futari wa Wasurechau (Shkolla gjëmoj Nigakki e tretë i dhënë fund temë, si Yakumo Tsukamoto, duet me Ami Koshimizu)
  * Gunslinger Girl: Felicita poca - "Io mi chiamo ..." (Elsa)
  * Shōjo Jigoku - "Karinui"
  * Jigoku Shōjo Futakomori - "Aizome"
  * Shōjo Jigoku Mitsuganae - "Ichinuke"
  * Jigoku Shōjo II OST - "Këngë Sakura" (Ai Enma)
  * Ligji i Ueki - MORE (Jerrard Rinko)
  Mahou Sensei vonshme *: Character Vol.3 Beqar / e - hulumtimit Biblioteka Ayase Club-Yue, Saotome Haruna, Nodoka Miyazaki
  Mahou Sensei * vonshme: Happy ver ☆ materiale. 6 - Versionesh të hershëm Verore
  Mahou Sensei * vonshme: Për Shining Ju
  * Onmyō Taisenki OST
  * Shkolla gjëmoj: Yakumo Tsukamoto
  * Sound Horizon 5 Story CD romak (gjurmët 1, 3, 5, 7, 9, 11)
  * Witchblade - "Ashita no Te"

[Redakto] Drama CD

  * Asobi ni Iku yo! (Aoi Futaba)
  * Ballada e një Shinigami (Momo)
  * Shah-mat (Kurumi Asahi)
  * Getchu Chitose!! (Misaki-chan)
  * Breaker krom (nr 4)
  * Dogs: Shenja & kërdi (Nill)
  *-Drogës Të (Alice)
  * Pesë Drama CD act.2 (ENVER Komoro)
  * Godannar (Momoko "Momochie" Momozono)
  * Haru Natsu Aki Fuyu Drama CD Gyakushū jo-chan Akazukin (Fuyuka Takashima)
  * Hayate X Blade (Inugami Isuzu)
  * Ichigo 100% (Aja Tojo)
  * Ichigo Mashimaro CD Drama (Ana Coppola)
  * Kamisama nuk Tori IU! (Namu Ōjō)
  * Kanokon (Kota Oyamada)
  * Kiss të A-jin! ~ Ōjisama wa Karisuma OTE!? ~ (Nanami Suzuki)
  * Kotonoha nuk Miko të Kotodama nuk majo të (Tsumugi)
  * majin Tantei Nōgami neuro (Manami Isomea)
  * Maria-sama ga Miteru Drama CD (Shimako Todo)
  * Mushi të Medama të Teddy Bear (Eguriko Gankyū)
  * Drama ime-HiME CD V.1 (Yukino Kikukawa)
  * Drama ime-HiME CD V.2 (Yukino Kikukawa)
  * Drama ime-Otome CD V.2 (Yukino Chrysant)
  * Pinky: Koha Show # 001 (PK004 "Moe")
  * Pinky: Koha Show # 002 (PK004 "Moe")
  * Ringjallja Princesha (Reiri Kamura)
  * Rozen Maiden Manga Drama CD (Suigintou)
  * Fabrika kulla 2 Soundtrack Complete (Dorothy)
  * Basara Sengoku 2 (Oichi)
  * Sgt. Bretkocë (Angol Mois)
  * Drama Simoun CD Aa Uruwashi OL nuk Haken, Nazenanda Simoun Kabushiki Gaisha (Rimone)
  * Hamës shpirtit Vol. 1: Kengaku Tokubetsu Shakaika (Tsubaki Nakatsukasa)
  Blade * Mbretëreshës (Musha Miko Tomoe)
  * V.B. Rose (Ichihashi Tsuyu)
  * World of Narue (Narue Nanase)
  * Yubisaki Çaj Qumësht (Hidari Morii)