Manastir (Ksamil)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri
Fshat
Manastiri is located in Shqipëria
Manastiri
Manastiri
Manastiri (Shqipëria)

Koordinatat:39°48′39″V 20°00′34″L / 39.810712°V 20.009354°L / 39.810712; 20.009354Koordinatat: 39°48′39″V 20°00′34″L / 39.810712°V 20.009354°L / 39.810712; 20.009354

Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Vlorës
Rrethi: Rrethi i Sarandës
Komuna: Komuna Ksamil
Popullsia: 100 banorë
Targat e automjeteve: SR
Lartësia mbidetare: 30 m.n.d.
Përdorimi i stampës

Manastir është një fshatkomunën Ksamilrrethin e SarandësShqipërisë. Është i vetmi fshat që përfshihet në këtë komunë. Ka filluar të popullohet në vitet e fundit dhe ka një popullsi prej 100 banorë. Ndodhet në lartësinë 30 m mbi nivelin e detit Jon.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]