Manastiri i Treshit të Shenjtë, Mushtisht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri i Treshit të Shenjtë, Mushtisht
LlojiArkeologjike
VendndodhjaMushtishtë, Therandë, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar02-754/1/66; LZVM
Nr. i referencës2990

Manastiri i Treshit të Shenjtë, Mushtisht është një monument i trashëgimisë kulturore në Mushtishtë, Therandë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-754/1/66 .

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]