Manlleu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manlleu
Komunë
noform
Church of Santa Maria.
Stema_figura
Vendndodhja
Manlleu is located in Spanjë
Manlleu
Manlleu

Koordinatat: 42°0′0″V 2°17′1″L / 42.00000°V 2.28361°L / 42.00000; 2.28361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Pere Prat i Boix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.2 km2
Lartësia 461 m (m.n.d.)
Popullsia 20647 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Manlleuencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8560
Koordinatat 42° 0′ 0″ Veri

2° 17′ 1″ Lindje

Faqja Zyrtare www.manlleu.cat


Manlleu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Manlleu ka 20647 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]