Jump to content

Manu Ginobili

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ginobili në vitin 2011 me San Antonio Spurs.
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Emanuel David Ginóbili
Nofka: El Contusion
Kombësia: argjentinas.
Gjatësia: 1.98 cm.
Pesha: 93 kg.
Pozita: Shooting guard.
Numri: 10, 6, 20.
Ekipi: Andino Sport Club (1995–1996), Estudiantes de Bahía Blanca (1996–1998), Viola Reggio Calabria (1998–2000), Virtus Bologna (2000–2002), San Antonio Spurs (2002–2018)
Trofe të rëndësishëm
NBA Kampion: 4 herë: (2003, 2005, 2007, 2014)
NBA All Star: 2 herë: (2005, 2011)

Emanuel David Ginóbili (lindi më 28 korrik 1977[1]) është nje ish-basketbollist argjentinas.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Manu Ginobili" (në anglisht). NBA.com/Stats. Marrë më 28 gusht 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]