Manu Trigueros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manu Trigueros
Të dhënat personale
Emri i plotëManuel Trigueros Muñoz
Data e lindjes (1991-10-17) 17 Tetor 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesTalavera de la Reina, Spanjë
Gjatësia1.78 m (5 ft 10 in)
Pozicionimesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualVillarreal CF
Numri14
Karriera në rini
Talavera CF
2007–2008Barcelona
2008–2010Murcia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2010Murcia B10(1)
2010–2011Villarreal C36(6)
2011–2012Villarreal B26(3)
2008–2010Villarreal135(8)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 6 dhjetor 2016.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 11 shtator 2016

Manuel 'Manu' Trigueros Muñoz (i lindur më 17 tetori 1991) është një futbollist spanjoll i cili luan për Villarreal CF si mesfushor.