Talavera de la Reina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talavera de la Reina
Qytet
Stema_figuraBandera de Talavera.svg
Vendndodhja
Talavera de la Reina is located in Spanjë
Talavera de la Reina
Talavera de la Reina

Koordinatat: 39°57′30″V 4°49′58″P / 39.95833°V 4.83278°P / 39.95833; -4.83278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Tierras de Talavera
Kryetari i Bashkisë Jaime Ramos (2014-today)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 185.83 km2
Lartësia 373 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45600
Koordinatat 39° 57′ 30″ Veri

4° 49′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.talavera.org


Talavera de la Reina është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierras de Talavera, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Talavera de la Reina ka 88856 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 185.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]