Maqueda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maqueda
Komunë
noform
Vendndodhja
Maqueda is located in Spanjë
Maqueda
Maqueda

Koordinatat: 40°3′53″V 4°22′18″P / 40.06472°V 4.37167°P / 40.06472; -4.37167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Esteban Ríos Martín (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78 km2
Lartësia 501 m (m.n.d.)
Popullsia 544 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Maquedano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45515
Prefiksi 925
Koordinatat 40° 3′ 53″ Veri

4° 22′ 18″ Perëndim


Maqueda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Maqueda ka 544 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Maqueda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale