Marçà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marçà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Marçà is located in Spanjë
Marçà
Marçà

Koordinatat: 41°7′43″V 0°48′13″L / 41.12861°V 0.80361°L / 41.12861; 0.80361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.1 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 653 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Marçalenc, marçalenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43775
Koordinatat 41° 7′ 43″ Veri

0° 48′ 13″ Lindje


Marçà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. Marçà ka 653 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Marçà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale