Margalef

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Margalef
Komunë
Vendndodhja
Margalef is located in Spanjë
Margalef
Margalef

Koordinatat: 41°17′7″V 0°45′15″L / 41.28528°V 0.75417°L / 41.28528; 0.75417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35 km2
Lartësia 379 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Vendasit Margalefà, margalefana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 17′ 7″ Veri

0° 45′ 15″ Lindje


Margalef është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. Margalefpërfshinë një sipërfaqe prej 35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]