Marjana Naceva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marjana Naceva
MNaceva.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMarjana Naceva
Data e lindjes (1994-01-16) 16 Janar 1994 (27 vjeç)
Vendi i lindjesMacedonia
PozicioniMidfielder
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Borec Veles
2011–Nase Taksi
ŽFK Dragon 2014
Ekipi kombëtar
2011–Macedonia
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).Marjana Naceva (e lindur më 16 janar 1994) është një sulmues i futbollit maqedonas që po luan aktualisht për WFC Dragon 2014 në Kampionatin Maqedonas. Ajo më parë ka luajtur për Borec Veles, duke marrë pjesë në Ligën e Kampionëve me të dy ekipet. Ajo është anëtare e ekipit kombëtar maqedonas që nga viti 2011.[1]

  1. ^ Profile in UEFA's website