Mark Bowen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mark Bowen
Të dhënat personale
Emri i plotëMark Bowen
Data e lindjes (1963-12-07) 7 Dhjetor, 1963 (57 vjeç)
Vendi i lindjesNeath, Uellsi
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1987Tottenham Hotspur
1987-1996Norwich City
1996-1997West Ham United
1997Shimizu S-Pulse
1997-1999Charlton Athletic
1999Wigan Athletic
Ekipi kombëtar
1986–1997Flag of Wales.svg Uellsi41(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Mark Bowen (lindur më 7 Dhjetor 1963) është një ish-futbollist uellsian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin uellsian ka luajtur 41 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Wales.svg Uellsi
Vite Ndeshje Gola
1986 2 0
1987 0 0
1988 2 0
1989 6 1
1990 1 0
1991 3 0
1992 8 2
1993 3 0
1994 4 0
1995 6 0
1996 5 0
1997 1 0
Gjithsej 41 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]