Jump to content

Mark Milligan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mark Milligan
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMark Milligan
Datëlindja (1985-08-04) 4 gusht 1985 (38 vjeç)
VendlindjaSydney, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2002-2003Northern Spirit
2004Blacktown City Demons
2005-2008Sydney
2008-2009Newcastle Jets
2009Thân Hoa Thượng Hải
2010-2012JEF United Chiba
2012Melbourne Victory (mượn)
2012-2015Melbourne Victory
2015-2017Baniyas SC
Karriera ndërkombëtare
2006–2013Australia26(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Mark Milligan (lindur më 4 Gusht 1985) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 26 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2006 3 0
2007 2 0
2008 1 0
2009 2 0
2010 2 1
2011 2 0
2012 6 1
2013 8 0
Gjithsej 26 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]