Marta Madrenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Marta Madrenas
Kryetare e Gironës
Në detyrë
18 mars 2016 – në vazhdim
Paraprirë ngaCarles Puigdemont
Të dhëna vetjake
U lind më1 nëntor 1967
Girona, Spanja
NënshtetësiaSpanjolle
Partia politikeKonvergjenca Demokratike e Katalonjës
ArsimimiUniversiteti autonom i Barcelonës

Marta Madrenas i Mir (lindi 1 nëntor 1967) është avokate dhe politikane spanjolle. Ajo është kryetare e Gironës që nga viti 2016.[1][2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Local, Xarxa Audiovisual. "Qui és Marta Madrenas?". tvgirona.xiptv.cat. Arkivuar nga origjinali më 30 qershor 2016. Marrë më 2016-09-14. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Marta Madrenas, investida nueva alcaldesa de Girona". ElNacional.cat. Marrë më 2016-09-14. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ 20Minutos. "Marta Madrenas, investida nueva alcaldesa de Girona - 20minutos.es". Marrë më 2016-09-14. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Emra shifrorë: lista e autorëve (lidhja)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]