Martorell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Martorell
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Martorell.svg
Vendndodhja
Martorell is located in Spanjë
Martorell
Martorell

Koordinatat: 41°28′V 1°56′L / 41.467°V 1.933°L / 41.467; 1.933

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.9 km2
Lartësia 56 m (m.n.d.)
Popullsia 24549 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Martorell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Martorell ka 24549 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]