Martorelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Martorelles
Komunë
noform
Municipal council square
Vendndodhja
Martorelles is located in Spanjë
Martorelles
Martorelles

Koordinatat: 41°31′V 2°14′L / 41.517°V 2.233°L / 41.517; 2.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.6 km2
Popullsia 4903 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Martorelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Martorelles ka 4903 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]