Masaaki Kato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaaki Kato
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaaki Kato
Data e lindjes (1958-12-22) 22 Dhjetor, 1958 (62 vjeç)
Vendi i lindjesNagoya, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1983Toshiba
1985–?All Nippon Airways
Ekipi kombëtar
1981Japonia3(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaaki Kato (lindur më 22 Dhjetor 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 3 1
Gjithsej 3 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]