Masaaki Sawanobori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaaki Sawanobori
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaaki Sawanobori
Data e lindjes (1970-01-12) 12 Janar, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–2005Shimizu S-Pulse
Ekipi kombëtar
1993–2000Japonia16(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaaki Sawanobori (lindur më 12 Janar 1970) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 16 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 5 1
1994 6 1
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 1 0
2000 4 1
Gjithsej 16 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]