Masafumi Hara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masafumi Hara
Të dhënat personale
Emri i plotëMasafumi Hara
Data e lindjes (1943-12-21) 21 Dhjetor, 1943 (76 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
?–1974Nippon Steel
Ekipi kombëtar
1970Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masafumi Hara (lindur më 21 Dhjetor 1943) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]