Masaharu Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaharu Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaharu Suzuki
Data e lindjes (1970-08-03) 3 Gusht, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesYaizu, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1997Yokohama Marinos
1997–1998Nagoya Grampus Eight
Ekipi kombëtar
1995–1996Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaharu Suzuki (lindur më 3 Gusht 1970) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 1 0
1996 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]