Masahiro Ando

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masahiro Ando
Të dhënat personale
Emri i plotëMasahiro Ando
Data e lindjes (1972-04-02) 2 Prill, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–1999Shimizu S-Pulse
1999–2000Júbilo Iwata
2000Yokohama F. Marinos
2001Omiya Ardija
2002Gamba Osaka
2002Vegalta Sendai
2003–2005Omiya Ardija
2003Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1999Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masahiro Ando (lindur më 2 Prill 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]