Masahiro Endo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masahiro Endo
Të dhënat personale
Emri i plotëMasahiro Endo
Data e lindjes (1970-08-15) 15 Gusht, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–1998Júbilo Iwata
1999Yokohama FC
1999Verdy Kawasaki
2000Shimizu S-Pulse
2000–2001Mechelen
2001–2002Louviéroise
Ekipi kombëtar
1994Japonia8(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masahiro Endo (lindur më 15 Gusht 1970) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 8 0
Gjithsej 8 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]