Masaki Tsuchihashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masaki Tsuchihashi
Të dhënat personale
Emri i plotëMasaki Tsuchihashi
Data e lindjes (1972-07-23) 23 Korrik, 1972 (47 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2003Urawa Reds
Ekipi kombëtar
1996Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masaki Tsuchihashi (lindur më 23 Korrik 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]