Masakiyo Maezono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masakiyo Maezono
Masakiyo Maezono in Okinawa, 2012.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëMasakiyo Maezono
Data e lindjes (1973-10-29) 29 Tetor, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesKagoshima, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1996Yokohama Flügels
1997–1998Verdy Kawasaki
1998Santos
1999Goiás
2000Shonan Bellmare
2001–2002Tokyo Verdy
2003Anyang LG Cheetahs
2004Incheon United
Ekipi kombëtar
1994–1997Japonia19(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masakiyo Maezono (lindur më 29 Tetor 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 6 0
1995 4 0
1996 7 4
1997 2 0
Gjithsej 19 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]