Masakuni Yamamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masakuni Yamamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëMasakuni Yamamoto
Data e lindjes (1958-04-04) 4 Prill, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesNumazu, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1987Yamaha Motors
Ekipi kombëtar
1980–1981Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masakuni Yamamoto (lindur më 4 Prill 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 2 0
1981 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]