Masanao Sasaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masanao Sasaki
Të dhënat personale
Emri i plotëMasanao Sasaki
Data e lindjes (1962-06-19) 19 Qershor, 1962 (58 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984–1991Honda
1991–1992All Nippon Airways
1992–1993JEF United Ichihara
1994Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
1988–1991Japonia20(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Masanao Sasaki (lindur më 19 Qershor 1962) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 2 0
1989 11 0
1990 6 0
1991 1 0
Gjithsej 20 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]